پیراهن مردانه

بخش های مختلف یک پیراهن مردانه

۱- سرآستین

الف) سرآستین ساده: سرآستین هایی که به دکمه سردست نیازی ندارند و تنها یک دکمه و یک درز کوچک (برای بستن دکمه) دارند، اگر می خواهید بدون استفاده از دکمه ی سردست کمی رسمی تر به نظر بیایید، بهتر است از پیراهنی با سرآستین لوله تفنگی که دارای دو دکمه و بدون هیچ درزی است، استفاده کنید.

ب) سرآستین فرانسوی: انسان های نا آگاه فکر می کنند این نوع سرآستین خیلی سخت است. بدون شک آن ها در اشتباهند. شما می توانید پیراهنی داشته باشید که سرآستین آن بسیار سریع بسته می شود و هرروز حتی در کنار شلوار جین و یک کت اسپرت آن را بپوشید. فقط مطمئن شوید میزان رسمی بودن خود را سنجیده اید، زیرا دکمه ی ابریشمی برای استفاده ی روزانه بسیار بهتر از یک طلای چهارده عیار است و نکته ی آخر اینکه هرگز سرآستین خود را باز نکنید و آن را تا نکنید.

۲- یقه

شکل یقه امروزه بسیار گسترش یافته است و به شکل های مختلفی اعم از یقه پهن، یقه بلند و… وجود دارند. که باید با چهره ی شما، ساختمان بدنی و حتی شخصیت شما همخوانی داشته باشند. شاید یقه بتواند بهترین دلیل برای یک پیراهن شخصی دوز باشد.

۳- دکمه

کیفیت دکمه ها می تواند کیفیت کلی پیراهن شما را نشان بدهد، دکمه ی خوب دکمه ای است که ضخیم باشد و از جنس صدف ۳ لایه باشد. زیرا جنس های پلاستیکی بعد از خشک شویی از وسط ترک می خورند. همچنین باید یک دکمه در قسمت ساعد پیراهن شما وجود داشته باشد تا بتوانید آستین خود را راحتتر تا بزنید.

۴- جنس پارچه

پیراهن ها در انواع مختلف نخ، از کیفیت پایین تا کیفیت فوق لوکس تولید می شوند. تعدادی از تولیدکننده ها پیراهن هایی با تنوع نخ بالا (۱۸۱ نوع) تولید می کنند. اما مطمئن باشید شما با یک پارچه ی کتان راحت تر خواهید بود. خیلی از پیراهن های لوکس از جنس ابریشم هستند اما این جنس هم خیلی زود کهنه می شود و هم قیمت گزافی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *